Linaclotide

 • Име на производ: Linaclotide
 • CAS број: 851199-59-2
 • Молекуларна формула: C59H79N15O21S6
 • Молекуларна тежина: 1526,8 g / mol
 • Секвенца: NH2-Cys-Cys-Glu-Tyr-Cys-Cys-Asn-Pro-Ala-Cys-Thr-Gly-Cys-Tyr-OH
 • Изглед: Бел прав
 • Примена: користи за лекување на синдром на нервозно дебело црево со запек и хроничен запек без позната причина
 • Пакување: Според барањата на клиентите
 • детали за производот

  Тагови производ

  Клучни зборови

  • Linaclotide база
  • најмногу пристапна цена
  • КАС 851199-59-2 #

  Основни детали

  • ProName:  Linaclotide
  • CasNo: 851199-59-2
  • Молекуларна формула: C59H79N15O21S6
  • Изглед: бел прав
  • Примена: Се користи за лекување на запек
  • DeliveryTime: брза испорака
  • Пакување: во согласност со барањата на клиентите
  • Пристаниште: Шенжен
  • ProductionCapacity: 1 Килограм / месец
  • Чистота: 98%
  • Начин на чување: 2 ~ 8 ℃. заштитен од светлина
  • Транспорт: од воздух
  • LimitNum: 1 грам

  супериорноста

   

  професионални пептид производител во Кина.
  висок квалитет со GMP одделение
  голем обем, со конкурентна цена
  нашите производи се: генерички рефус пептид API-јата, козметички пептид, сопствени пептиди и ветеринарни пептиди.

   

  детали за

   

  На производот: Linaclotide
  Синоним: Linaclotide ацетат
  CAS бр: 851199-59-2
  Молекуларна формула: C59H79N15O21S6
  молекуларна тежина: 1526,8
  Изглед: бела прав
  Чистота:> 98%
  секвенца: NH2-Cys-Cys-Glu-Tyr-Cys-Cys-Asn -ККЈ-Ala-Cys-Thr-Gly-Cys-Tyr-OH

  Linaclotide е синтетички, четиринаесет амино киселински пептид и агонист на цревни тип гванилат циклаза C (GC-C), која е структурно поврзани со пептид семејството на guanylin, со секретагог, аналгетик и лаксативен активности a. По орална администрација, linaclotide се врзува за и го активира GC-C рецептори се наоѓа на луминалната површина на интестиналниот епител. Оваа зголемува концентрацијата на интрацелуларен цикличен гванозин монофосфат (cGMP), кој е изведен од гванозин трифосфат (GTP). cGMP активира цистична фиброза трансмембранскиот спроводливост регулатор (CFTR) и да го стимулира лачењето на хлорид и бикарбонат во цревниот лумен. Ова го промовира екскреција на натриум во луменот и резултати во зголемување на секрецијата на цревата течност. Ова, конечно, го забрзува ГИ транзит на цревната содржина, ја подобрува движењето на дебелото црево и го олеснува запек. Зголемување на екстрацелуларниот ниво на cGMP исто така може да врши една antinociceptive ефект, преку како на уште не е целосно разјаснета механизам, кои може да вклучуваат модулација на nociceptors наоѓаат на колонот аферентните болка влакна. Linaclotide минимално се апсорбира од гастроинтестиналниот тракт.

  Профил на компанијата:
  Име на компанијата: Шенжен JYMed технологија копродукции, ООД.
  Година на формирање: 2009
  Капитал: 89,5 милиони јени
  Старт на производот: окситоцин ацетат, вазопресин ацетат, дезмопресин ацетат, Terlipressin ацетат, Каспофунгин ацетат, Micafungin натриум, ептифибатид ацетат, Bivalirudin ТФА, Deslorelin ацетат, глукагон ацетат, Histrelin ацетат, лираглутид ацетат, Linaclotide Aceteate, Degarelix ацетат, Buserelin ацетат, цетрореликс ацетат , Госерелин
  Ацетат, Argireline ацетат, Metrixyl ацетат, Snap-8, ... ..
  Ние се стремиме за продолжување на иновации во нови пептид синтеза технологија и оптимизација на процесите, и нашите технички тим имаат повеќе од деценија искуство во пептид synthesis.JYM успешно доставени многу
  на Анда пептид API и формулирани производи со CFDA и имаат одобрен повеќе од четириесет патентите.
  Нашите пептид фабрика се наоѓа во Нанџинг, Jiangsu покраината и го постави на објект од 30.000 квадратни метри, во согласност со cGMP упатство. објект за производство е предмет на ревизија и проверени од страна на домашни и меѓународни клиенти.
  Со одличен квалитет, најконкурентна цена и силна техничка поддршка, JYM не само доби признанија за своите производи од истражувачки организации и фармацевтската индустрија, но исто така, стана една од најпознатите сигурни добавувачи на пептиди во Кина ,. JYM е посветена да биде еден од водечките светски провајдер пептид во блиска иднина.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!