Nafarelin

 • Име на производ: NAFARELIN
 • CAS број: 76932-56-4
 • Молекуларна формула: C66H83N17O13
 • Молекуларна Тежина: 1.322,49 g / mol
 • Секвенца: Pyr-неговиот-Trp-Ser-Tyr-D-2-Nal-Leu-Arg-Pro-Gly-NH2 ацетатна сол
 • Изглед: Бел прав
 • ПРИМЕНА: ендометриоза, употреба во репродуктивна медицина, Централна предвремен пубертет
 • Пакување: Според барањата на клиентите
 • детали за производот

  Тагови производ

  Клучни зборови

  • Nafarelin ацетат
  • најмногу пристапна цена
  • CAS # 76932-56-4

  Основни детали

  • ProName: Nafarelin
  • CasNo: 76932-56-4
  • Молекуларна формула: C66H83N17O13
  • Изглед: бел прав
  • Примена: Области на примена: Ендометриоза ...
  • DeliveryTime: брза испорака
  • Пакување: во согласност со барањата на клиентите
  • Пристаниште: Шенжен
  • ProductionCapacity: 2 Килограм / месец
  • Чистота: 98%
  • Начин на чување: 2 ~ 8 ℃. заштитен од светлина
  • Транспорт: од воздух
  • LimitNum: 1 грам

  супериорноста

    професионални пептид производител во Кина.   висок квалитет со GMP одделение   голем обем, со конкурентна цена    нашите производи вклучува: генерички рефус пептид API-јата, козметички пептид, сопствени пептиди и ветеринарни пептиди.

  детали за

  Молекулска формула :
  C66H83N17O13
  Релативна молекулска маса :
  1322,49 g / mol
  CAS-број :
  76932-56-4 (нето), 86220-42-0 (ацетат)
  Долгорочно чување :
  -20 ± 5 ° C
  синоними :
  (D-2-Nal6) -LHRH; (D-2-Nal6) GnRH
  секвенца :
  Pyr-неговиот-Trp-Ser-Tyr-D-2-Nal-Leu-Arg-Pro-Gly-NH2 ацетатна сол
  Области на примена :
  Ендометриоза употреба во репродуктивна медицина Централна предвремен пубертет
  Активна супстанција :
  Nafarelin ацетат е потентен LHRH агонист. По минливи пораст, континуирана администрација на nafarelin резултати во надолна регулација на LH и FSH нивоа проследено со сузбивање на јајниците и тестисите стероид биосинтеза.
  Профил на компанијата:Име на компанијата: Шенжен JYMed технологија копродукции, ООД. Година на формирање: 2009 Главен град: 89,5 милиони јени
  Старт на производот: окситоцин ацетат, вазопресин ацетат, дезмопресин ацетат, Terlipressin ацетат, Каспофунгин ацетат, Micafungin натриум, ептифибатид ацетат, Bivalirudin ТФА, Deslorelin ацетат, глукагон ацетат, Histrelin ацетат, лираглутид ацетат, Linaclotide Aceteate, Degarelix ацетат, Buserelin ацетат, цетрореликс ацетат , Госерелин ацетат, Argireline ацетат, Metrixyl ацетат, Snap-8, ... ..

  Ние се стремиме за продолжување на иновации во нови пептид синтеза технологија и оптимизација на процес, како и нашите технички тим има повеќе од десет години искуство во пептид синтеза. JYM успешно доставени многу Анда пептид API и формулирани производи со CFDA и го одобрија повеќе од четириесет патенти. Нашите пептид фабрика се наоѓа во Нанџинг, Jiangsu покраината и го постави на објект од 30.000 квадратни метри, во согласност со cGMP упатство. објект за производство е предмет на ревизија и проверени од страна на домашни и меѓународни клиенти. Со одличен квалитет, најконкурентна цена и силна техничка поддршка, JYM не само доби признанија за своите производи од истражувачки организации и фармацевтската индустрија, но исто така, стана една од најпознатите сигурни добавувачи на пептиди во Кина ,. JYM е посветена да биде еден од водечките светски провајдер пептид во блиска иднина.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!