Semaglutide

 • Име на производ: Semaglutide
 • CasNo: 910463-68-2
 • Молекуларна формула: C187H291N45O59
 • Молекуларна тежина: 4113.641g / mol
 • Секвенца: -His-Aib-Glu-Gly-Thr-Phe-Thr-Ser-Asp-Val-Ser-Ser-Tyr-Leu-Glu-Gly-Gln-Ala-Ala-Lys (AEEAc-AEEAc-γ-Glu -17-carboxyheptadecanoyl) -Glu-Phe-Ile-Ala-Trp-Leu-Val-Arg-Gly-Arg-Gly-OH
 • Изглед: Бел прав
 • Примена: Третман на дијабетес тип 2
 • Пакување: Според барањата на клиентите
 • детали за производот

  Тагови производ

  Клучни зборови: Semaglutide , Sermaglutide, висока чистота Semaglutide , semaglutide пептид API

  Име на производ: Semaglutide
  CasNo: 910463-68-2
  Молекуларна формула: C187H291N45O59
  молекуларна тежина: 4113,641 g / mol
  секвенца: -His-Aib-Glu-Gly-Thr-Phe-Thr-Ser-Asp-Val-Ser-Ser-Tyr -Leu-Glu-Gly-Gln-Ala-Ala-Lys (AEEAc-AEEAc-γ-Glu-17-carboxyheptadecanoyl) -Glu-Phe-Ile-Ala-Trp-Leu-Val-Arg-Gly-Arg-Gly- OH
  Изглед: бел прав
  за аплицирање: Третман на дијабетес тип 2
  Пакување: Според барањата на клиентите

  супериорноста

   

  degarelix професионална производител во Кина.
  висок квалитет со GMP одделение
  голем обем, со конкурентна цена
  нашите производи се: генерички рефус пептид API-јата, козметички пептид, сопствени пептиди и ветеринарни пептиди.

   

  Профил на компанијата:
  Име на компанијата: Шенжен JYMed технологија копродукции, ООД.
  Година на формирање: 2009
  Капитал: 89,5 милиони јени
  Старт на производот: окситоцин ацетат, вазопресин ацетат, дезмопресин ацетат, Terlipressin ацетат, Каспофунгин ацетат, Micafungin натриум, ептифибатид ацетат, Bivalirudin ТФА, Deslorelin ацетат, глукагон ацетат, Histrelin ацетат, лираглутид ацетат, Linaclotide Aceteate, Degarelix ацетат, Buserelin ацетат, цетрореликс ацетат , Госерелин
  Ацетат, Argireline ацетат, Metrixyl ацетат, Snap-8, ... ..
  Ние се стремиме за продолжување на иновации во нови пептид синтеза технологија и оптимизација на процесите, и нашите технички тим имаат повеќе од деценија искуство во пептид synthesis.JYM успешно доставени многу
  на Анда пептид API и формулирани производи со CFDA и имаат одобрен повеќе од четириесет патентите.
  Нашите пептид фабрика се наоѓа во Нанџинг, Jiangsu покраината и го постави на објект од 30.000 квадратни метри, во согласност со cGMP упатство. објект за производство е предмет на ревизија и проверени од страна на домашни и меѓународни клиенти.
  Со одличен квалитет, најконкурентна цена и силна техничка поддршка, JYM не само доби признанија за своите производи од истражувачки организации и фармацевтската индустрија, но исто така, стана една од најпознатите сигурни добавувачи на пептиди во Кина ,. JYM е посветена да биде еден од водечките светски провајдер пептид во блиска иднина.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!