Палмитоил трипептид-5

 • Име на производот: палмитоил трипептид-5
 • CAS бр .: 623172-56-5
 • Молекуларна формула: C37H67F6N5O9
 • Молекуларна Тежина: 839,959 g / mol
 • Секвенца: палмитоил-Lys-Val-Lys
 • Изглед: Бел прав
 • Апликации: Мазна кожа, анти-стареењето
 • Пакување: 10/20 / 50g / HDPE / ПП шише, или спакувани во согласност со барањата на клиентите
 • детали за производот

  Тагови производ

  Палмитоил трипептид-5 е составен од синџири на аминокиселини, и има способност да навлезат во епидермисот и да влезат длабоко во дермисот, каде што го стимулира производството на колаген и раст на здравото ткиво. Тоа не само што го забрзува синтезата на колаген во кожата, но почетокот на студии укажуваат на тоа дека овој пептид исто така има способност да комуницира со клетки на кожата и да се спречи отрови, кои ги навлезат од прави штета. Состојката го прави ова со имитирајќи природни комуникациски механизми на телото кои му налагаат на клетки што да прават. Овој вид на комуникација им помага на клетките на кожата или да се ослободам од токсини или тоа го прави инертни. природна состојба палмитоил трипептид-5 е дека на јасна течност која нема мирис и е растворлив во вода. Овој пептид може да се најде во голем број на производи за нега на кожата, но тоа се користи најчесто во анти-стареењето креми и серуми лице. Палмитоил трипептид-5 се користи во голем број на различни анти-стареењето производи, бидејќи на нејзината способност да комуницира со клетки на кожата и зголемување на производството на колаген. Младолик, фирма кожата не е можно без колаген, и постарите вашата кожа добива, толку помалку колаген ја произведува. Компаниите кои произведуваат анти-стареењето серуми и креми користите палмитоил трипептид-5 не само затоа што кажува клетки од кожата да се зголеми производството на колаген природно, тоа исто така го прави многу ефективен, како и другите производи кои содржат колаген може да биде премногу дебел за да правилно да навлезат во кожата . Бидејќи палмитоил трипептид-5 работи од внатре кон надвор да се зголеми производството на колаген, може да видите подобри резултати побрзо отколку што би ако сте користеле крем или серум кој содржи колаген од животинско ткиво. Додека студии во врска со палмитоил трипептид-5 се уште во раните фази, постојат неколку информации за какви било сериозни несакани ефекти во врска со овој пептид. Меѓутоа, ако имате чувствителна кожа, може да реагираат на анти-стареењето производи на кои ја содржат оваа пептид. Некои од најчестите алергиски реакции се црвенило на кожата, печење на местото на апликација и осип на кожата. Ако имате било која од овие проблеми, додека со користење на анти-стареењето производ, кој содржи палмитоил трипептид-5, треба да се консултирате со вашиот дерматолог веднаш да се утврди дали или не на пептид предизвикува реакција или ако на друг производ целокупната може да биде подобар избор за вас. "Искреноста, иновации, строгост, и ефикасност" е упорен концепцијата на нашата фирма за на долг рок за да се создадат заеднички со потрошувачите за меѓусебно реципроцитет и заедничка награда за Цена на големо Козметика Суровина кожата Поправка палмитоил трипептид-5 / Syn-Coll / Pal-KVK прав, Вашата поддршка е нашата вечна моќ! Топло добредојде на клиентите во земјата и странство во посета на нашата компанија. "Искреноста, иновации, строгост, и ефикасност" е упорен концепцијата на нашата фирма за на долг рок за да се создадат заеднички со потрошувачите за меѓусебно реципроцитет и заедничка награда за палмитоил трипептид-5, палмитоил трипептид-5 во прав, Syn-Coll, Вие секогаш може да се најде на производи и решенија што треба да се има во нашата компанија! Добредојдовте да ни се распрашува за нашите производи и нешто знаеме и можеме да ви помогнеме во авто делови. Ние сме во потрага очекуваме да работиме со вас за ситуација на победа-победа.

  супериорноста

  професионални пептид производител во Кина.
  висок квалитет со GMP одделение
  голем обем, со конкурентна цена
  нашите производи се: генерички рефус пептид API-јата, козметички пептид, сопствени пептиди и ветеринарни пептиди.
  Профил на компанијата:
  Име на компанијата: Шенжен JYMed технологија копродукции, ООД.
  Година на формирање: 2009
  Капитал: 89,5 милиони јени
  Старт на производот: окситоцин ацетат, вазопресин ацетат, дезмопресин ацетат, Terlipressin ацетат, Каспофунгин ацетат, Micafungin натриум, ептифибатид ацетат, Bivalirudin ТФА, Deslorelin ацетат, глукагон ацетат, Histrelin ацетат, лираглутид ацетат, Linaclotide Aceteate, Degarelix ацетат, Buserelin ацетат, цетрореликс ацетат , Госерелин
  Ацетат, Argireline ацетат, Metrixyl ацетат, Snap-8, ... ..
  Ние се стремиме за продолжување на иновации во нови пептид синтеза технологија и оптимизација на процесите, и нашите технички тим имаат повеќе од деценија искуство во пептид synthesis.JYM успешно доставени многу
  на Анда пептид API и формулирани производи со CFDA и имаат над четириесет патенти одобрени.
  Нашите пептид фабрика се наоѓа во Нанџинг, Jiangsu покраината и го постави на објект од 30.000 квадратни метри, во согласност со cGMP упатство. објект за производство е предмет на ревизија и проверени од страна на домашни и меѓународни клиенти.
  Со одличен квалитет, најконкурентна цена и силна техничка поддршка, JYM не само доби признанија за своите производи од истражувачки организации и фармацевтската индустрија, но исто така, стана една од најпознатите сигурни добавувачи на пептиди во Кина ,. JYM е посветена да биде еден од водечките светски провајдер пептид во блиска иднина.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!