Палмитоил Tetrapeptide-7

 • Име на производот: палмитоил tetrapeptide-7
 • CAS бр .: 221227-05-0
 • Молекуларна формула: C34H62N8O7
 • Молекуларна Тежина: 694,919 g / mol
 • Секвенца: палмитоил-Gly-Gln-Pro-Arg-OH
 • Изглед: Бел прав
 • Апликации: Олеснување потенцијал воспаление на кожата, да ги задржи на кожата здрав
 • Пакување: 10/20 / 50g / HDPE / ПП шише, или спакувани во согласност со барањата на клиентите
 • детали за производот

  Тагови производ

  Палмитоил tetrapeptide-7 е еден вид на синтетички пептидно соединение, кое се комбинира неколку синџири на аминокиселини за да се намали воспаление на кожата и придружните оштетување на кожата. Овој пептид соединение, исто така, се верува дека стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермисот со глума како вид на мобилните гласник. Палмитоил tetrapeptide-7 се смета, исто така, да се зголеми износот на хијалуронска киселина во кожата, која може да ги заостри кожата со привлекување на влага на епидермисот. Иако хемиската индустрија се смета за безбедна за употреба во нега на кожата, способноста на состојка е да се прекине пигментот на кожата може да доведе до проблеми на кожата промена на бојата. Доколку планирате да додадете производи со палмитоил tetrapeptide-7 за вашите производи за нега на кожата, го стори тоа постепено, а најдобро е под заштита на вашиот дерматолог.

  Палмитоил tetrapeptide-7 се смета за подобро супстанца за употреба во козметичките производи, поради неговата способност да навлезат во кожата и дава други анти стареењето состојки подлабоко во кожата ткива. Квалитетот на растворливост во масло го прави идеален избор за синтеза со заеднички соединенија се користат во дерматолошки производи, особено анти стареењето производи ги прави, со оглед на мешавини се со поголема веројатност да остане хомогена. За да се добие целосниот извештај околу токсиколошки прашања, можните несакани ефекти поради продолжената употреба и други фактори, овој палмитоил tetrapeptide-7 е поднесена во рамките на Програмата за регистрација доброволно Козметика во 2012 година за одобрување од FDA.

  Во изминатите неколку години, нашата организација се апсорбира и вари на state-of-the-art технологија подеднакво дома и во странство. Во меѓувреме, нашите штабови претпријатие тим на експерти посветени кон раст на голем избор за Козметички Пептид/ убавина пептиди палмитоил Tetrapeptide-7 / палмитоил Tetrapeptide Кас 221227-05-0, имаме сега четирите водечки решенија. Нашите производи се најефективни продаваат не само во кинескиот пазар, но, исто така, го поздрави за време на меѓународната индустрија.
  Во изминатите неколку години, нашата организација се апсорбира и вари на state-of-the-art технологија подеднакво дома и во странство. Во меѓувреме, нашите штабови претпријатие тим на експерти посветени кон растот на палмитоил Tetrapeptide-7, Кас 221227-05-0, палмитоил Tetrapeptide-3, Како искусен производителот ние, исто така, прифати кориснички ред и ние може да го направи исто како и вашата слика или спецификација мостра. Главната цел на нашата компанија е да се живее задоволително меморија на сите корисници, и воспоставување на долгорочни деловни односи со купувачи и корисници од целиот свет.

  супериорноста

  професионални пептид производител во Кина.
  висок квалитет со GMP одделение
  голем обем, со конкурентна цена
  нашите производи се: генерички рефус пептид API-јата, козметички пептид, сопствени пептиди и ветеринарни пептиди.
  Профил на компанијата:
  Име на компанијата: Шенжен JYMed технологија копродукции, ООД.
  Година на формирање: 2009
  Капитал: 89,5 милиони јени
  Старт на производот: окситоцин ацетат, вазопресин ацетат, дезмопресин ацетат, Terlipressin ацетат, Каспофунгин ацетат, Micafungin натриум, ептифибатид ацетат, Bivalirudin ТФА, Deslorelin ацетат, глукагон ацетат, Histrelin ацетат, лираглутид ацетат, Linaclotide Aceteate, Degarelix ацетат, Buserelin ацетат, цетрореликс ацетат , Госерелин
  Ацетат, Argireline ацетат, Metrixyl ацетат, Snap-8, ... ..
  Ние се стремиме за продолжување на иновации во нови пептид синтеза технологија и оптимизација на процесите, и нашите технички тим имаат повеќе од деценија искуство во пептид synthesis.JYM успешно доставени многу
  на Анда пептид API и формулирани производи со CFDA и имаат над четириесет патенти одобрени.
  Нашите пептид фабрика се наоѓа во Нанџинг, Jiangsu покраината и го постави на објект од 30.000 квадратни метри, во согласност со cGMP упатство. објект за производство е предмет на ревизија и проверени од страна на домашни и меѓународни клиенти.
  Со одличен квалитет, најконкурентна цена и силна техничка поддршка, JYM не само доби признанија за своите производи од истражувачки организации и фармацевтската индустрија, но исто така, стана една од најпознатите сигурни добавувачи на пептиди во Кина ,. JYM е посветена да биде еден од водечките светски провајдер пептид во блиска иднина.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!