Palmitoyl Tripeptide-5

 • Emri i produktit: Palmitoyl Tripeptide-5
 • CAS No .: 623172-56-5
 • Formula molekulare: C37H67F6N5O9
 • Pesha molekulare: 839,959 g / mol
 • Sekuenca: Palmitoyl-Lys-Val-Lys
 • Dukje: pluhur i bardhë
 • Aplikimet: lëkurë të butë, anti-plakje
 • Paketa: shishe 10/20 / 50g / HDPE / PP, ose të paketuara sipas kërkesës së klientit
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Palmitoyl Tripeptide-5 është e përbërë nga zinxhirët e aminoacideve, dhe ka aftësinë për të depërtojnë në epidermë dhe të hyjë thellë në dermis, ku ajo stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rritjen e indeve të shëndetshme. Ajo jo vetëm që përshpejton sintezën e kolagjenit në lëkurë, por studimet e para sugjerojnë se kjo peptide gjithashtu ka aftësinë për të komunikuar me qeliza të lëkurës dhe për të parandaluar toksina që depërtojnë ata nga të bërit dëm. Përbërës bën këtë duke imituar mekanizmave natyrore të trupit të komunikimit që tregojnë qelizat çfarë të bëni. Ky lloj komunikimi ndihmon qelizat e lëkurës për të ose i skuqur nga toksina ose bën atë inerte. gjendje e natyrshme Palmitoyl Tripeptide-5 është ai i një lëng të qartë që nuk ka erë dhe është e tretshme në ujë. Kjo Peptidet mund të gjenden në një numër të produkteve të kujdesit të lëkurës, por ajo është më shpesh përdoret në krem ​​anti-plakje dhe serums fytyrë. Palmitoyl Tripeptide-5 është përdorur në një numër të produkteve të ndryshme anti-plakje për shkak të aftësisë së saj për të komunikuar me qeliza të lëkurës dhe për të rritur prodhimin e kolagjenit. Young-looking, lëkura firma nuk është e mundur pa kolagjenit, dhe më i madhi lëkura juaj merr, aq më pak kolagjenit ajo prodhon. Kompanitë që prodhojnë serums anti-plakje dhe krem ​​janë duke përdorur Palmitoyl Tripeptide-5, jo vetëm për shkak se ajo tregon qelizat e lëkurës për të rritur prodhimin e kolagjenit të natyrshme, kjo gjithashtu e bën atë shumë të efektshme, si produkte të tjera që përmbajnë kolagjenit mund të jetë tepër i trashë për të duhet të depërtojnë në lëkurë . Sepse Palmitoyl Tripeptide-5 punon nga brenda jashtë për të rritur prodhimin e kolagjenit, ju mund të shihni rezultate më të mira më shpejt se ju do të nëse keni përdorur një krem ​​ose serum që përmban kolagjenit nga indet e kafshëve. Ndërsa studimet në lidhje Palmitoyl Tripeptide-5 janë ende në fazat e hershme, ka pak raporte asnjë efekte anësore serioze në lidhje me këtë peptide. Megjithatë, në qoftë se keni lëkurë të ndjeshme, ju mund të reagojnë në një produkt anti-plakje që përmban këtë peptide. Disa reagime të zakonshme alergjike janë skuqje e lëkurës, thumbues në vendin e aplikimit, dhe skuqje. Nëse keni ndonjë përvojë nga këto çështje duke përdorur një produkt anti-plakje që përmban Palmitoyl Tripeptide-5, ju duhet të konsultoheni dermatolog tuaj menjëherë për të konstatuar nëse janë apo jo peptide është duke shkaktuar reagimin ose në qoftë se një tjetër produkt i përgjithshëm mund të jetë një zgjidhje më të mirë për ju. "Sinqeriteti, Innovation, rigorozitetin dhe Efikasiteti" është konceptimi i vazhdueshëm i firmës tonë për afat-gjatë për të krijuar së bashku me konsumatorët për reciprocitet të ndërsjellë dhe shpërblim të ndërsjellë për Wholesale Price Cosmetic Raw Material lëkurë Riparimi Palmitoyl Tripeptide-5 / Syn-coll / Pal-KVK Powder, mbështetja juaj është fuqia jonë e përjetshme! Ngrohtësisht i mirëpritur klientët në shtëpi dhe jashtë vendit për të vizituar kompaninë tonë. "Sinqeriteti, Innovation, rigorozitetin dhe Efikasiteti" është konceptimi i vazhdueshëm i firmës tonë për afat-gjatë për të krijuar së bashku me konsumatorët për reciprocitet të ndërsjellë dhe shpërblim të ndërsjellë për Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Tripeptide-5 pluhur, Syn-coll, Ju gjithmonë mund të gjeni produktet dhe zgjidhjet që ju duhet të keni në kompaninë tonë! Mirëpritur të na pyetur në lidhje me produktin tonë dhe çdo gjë ne e dimë dhe ne mund të ndihmojë në auto pjesëve të këmbimit. Ne jemi duke shikuar përpara për të punuar me ju për një situatë të favorshme.

  epërsi

  prodhues peptide në Kinë.
  me cilësi të lartë me klasën dhe PMP
  në shkallë të madhe me çmim konkurrues
  Produktet tona përfshijnë: API peptide generic pjesa më e madhe, peptide kozmetike, peptides doganore dhe peptides veterinare.
  Profili i Kompanisë:
  Emri i kompanisë: Shenzhen JYMed Technology Co, Ltd.
  Viti Themeluar: 2009
  Capital: 89.5 milion RMB
  Produkti kryesor: Oxytocin acetate, vasopresin acetate, desmopresine acetate, acetate Terlipressin, acetate Caspofungin, Micafungin sodium, acetate eptifibatide, Bivalirudin TFA, Deslorelin acetate, Glucagon acetate, Histrelin acetate, Liraglutide acetate, Linaclotide Aceteate, Degarelix acetate, Buserelin acetate, cetroreliks acetate , Goserelin
  Acetate, Argireline acetate, Metrixyl acetate, Snap-8, ... ..
  Ne përpiqemi për inovacionet e vazhdueshme në teknologji të reja sintezë Peptidet dhe procesit optimization, dhe ekipi ynë teknik kanë mbi dekadë të përvojës në Peptidet synthesis.JYM ka paraqitur me sukses shumë
  i anda TV peptide dhe produkte të formuluara me CFDA dhe kanë mbi Fourty patentat miratuara.
  bimë jonë Peptidet është e vendosur në Nanjing, provincën Jiangsu dhe kjo ka ngritur një strukturë prej 30.000 metra katrore, në përputhje me udhëzimin cGMP. Objektit prodhimin është audituar dhe inspektohen nga të dy klientëve vendas dhe ndërkombëtarë.
  Me cilësinë e tij të shkëlqyer, çmim më konkurrues dhe mbështetje të fuqishme teknike, JYM jo vetëm që ka fituar njohje për produktet e saj nga organizatat kërkimore dhe industritë farmaceutike, por edhe të bëhet një nga furnizuesit më të besueshme të peptides në Kinë ,. JYM është i përkushtuar që të jetë një nga ofruesi kryesor në botë Peptidet në të ardhmen e afërt.

 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!