GLP-1 (7-37)

 • Име на производ: GLP-1 (7-37)
 • CAS број: 106612-94-6
 • Молекуларна формула: C151H228N40O47
 • Молекуларна Тежина: 3.355,71 g / mol
 • Секвенца: H-неговиот-Ala-Glu-Gly-Thr-Phe-Thr-Ser-Asp-Val-Ser-Ser-Tyr-Leu-Glu-Gly-Gln-Ala-Ala-Lys-Glu-Phe-Ile- Ala-Trp-Leu-Val-Lys-Gly-Arg -Gly-OH ацетатна сол
 • Изглед: Бел прав
 • ПРИМЕНА: хормон кој го промовира катаболизам, кој се користи за II дијабетес - уште не е одобрена апликација
 • Пакување: Според барањата на клиентите
 • детали за производот

  Тагови производ

  Клучни зборови

  • Со хумани GLP-1 (7-37)
  • најмногу пристапна цена
  • КАС 106612-94-6 #

  Основни детали

  • ProName: Човечки GLP-1 (7-37)
  • CasNo: 106612-94-6
  • Молекуларна формула: C151H228N40O47
  • Изглед: бел прав
  • Примена: 106612-94-6
  • DeliveryTime: брза испорака
  • Пакување: во согласност со барањата на клиентите
  • Пристаниште: Шенжен
  • ProductionCapacity: 2 Килограм / месец
  • Чистота: 98%
  • Начин на чување: 2 ~ 8 ℃. заштитен од светлина
  • Транспорт: од воздух
  • LimitNum: 1 грам

  супериорноста

   

  професионални пептид производител во Кина.
  висок квалитет со GMP одделение
  голем обем, со конкурентна цена
  нашите производи се: генерички рефус пептид API-јата, козметички пептид, сопствени пептиди и ветеринарни пептиди.

   

  детали за

  Молекуларна формула:

  C151H228N40O47

  Релативна молекулска маса:

  3355,71 g / mol

  CAS-број:

  106612-94-6 (нето)

  Долгорочно чување:

  -20 ± 5 ° C

  синоними:

  Глукагон сличен пептид 1 (7-37)

  редослед:

  H-неговиот-Ala-Glu-Gly-Thr-Phe-Thr-Ser-Asp-Val-Ser-Ser-Tyr-Leu-Glu-Gly-Gln-Ala-Ala-Lys-Glu-Phe-Ile-Ala- Trp-Leu-Val-Lys-Gly-Arg

  -Gly-OH ацетатна сол

  Области на примена:

  II дијабетес - уште не е одобрена апликација

  Активна супстанција:

  GLP-1 (7-37) е инсулотропен пептид генерирани од претходник пептид GLP-1 (1-37). По земањето на оброкот,

  скратена биоактивни секвенци GLP-1 (7-37) и GLP-1 (7-36) амид се излачува од страна на L клетки на цревата

  мукоза. Администрација на GLP-1 (7-37) ацетат го зголемува гликоза предизвикани секреција на инсулин и истовремено инхибира глукагон

  секреција и празнење на желудникот.

   

   

  Профил на компанијата:

  Име на компанијата: Шенжен JYMed технологија копродукции, ООД.
  Година на формирање: 2009
  Капитал: 89,5 милиони јени
  Старт на производот: окситоцин ацетат, вазопресин ацетат, дезмопресин ацетат, Terlipressin ацетат, Каспофунгин ацетат, Micafungin натриум, ептифибатид ацетат, Bivalirudin ТФА, Deslorelin ацетат, глукагон ацетат, Histrelin ацетат, лираглутид ацетат, Linaclotide Aceteate, Degarelix ацетат, Buserelin ацетат, цетрореликс ацетат , Госерелин
  Ацетат, Argireline ацетат, Metrixyl ацетат, Snap-8, ... ..
  Ние се стремиме за продолжување на иновации во нови пептид синтеза технологија и оптимизација на процесите, и нашите технички тим имаат повеќе од деценија искуство во пептид synthesis.JYM успешно доставени многу
  на Анда пептид API и формулирани производи со CFDA и имаат над четириесет патенти одобрени.
  Нашите пептид фабрика се наоѓа во Нанџинг, Jiangsu покраината и го постави на објект од 30.000 квадратни метри, во согласност со cGMP упатство. објект за производство е предмет на ревизија и проверени од страна на домашни и меѓународни клиенти.
  Со одличен квалитет, најконкурентна цена и силна техничка поддршка, JYM не само доби признанија за своите производи од истражувачки организации и фармацевтската индустрија, но исто така, стана една од најпознатите сигурни добавувачи на пептиди во Кина ,. JYM е посветена да биде еден од водечките светски провајдер пептид во блиска иднина.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!